Rafael Payare © Antoine Saito
do 19 feb, 20:15 - 22:40 Grote Zaal

Rafael Payare leidt het Concertgebouworkest in Sjostakovitsj’ Symfonie nr. 10

Frank Peter Zimmermann soleert in het lyrische Vioolconcert van Frank Martin, Rafael Payare dirigeert Goebaidoelina’s Sprookjesgedicht en Sjostakovitsj’ Tiende symfonie.

Programma

  • Goebaidoelina: Sprookjesgedicht
  • Martin: Vioolconcert
  • Sjostakovitsj: Symfonie nr. 10 in e, op. 93

Musici

  • Concertgebouworkest
  • Rafael Payare: dirigent
  • Frank Peter Zimmermann: viool

Rafael Payare

U kunt erbij zijn als de sensationele dirigent Rafael Payare uit Venezuela zijn debuut maakt bij het Concertgebouworkest! Frank Peter Zimmermann soleert in een van de mooiste vioolconcerten van de twintigste eeuw: dat van Frank Martin, de Zwitsers-Nederlandse componist die iets meer dan 50 jaar geleden overleed in Naarden. Na de pauze klinkt Sjostakovitsj’ enerverende Tiende symfonie.

Sjostakovitsj' Symfonie nr. 10

Met zijn de Tiende symfonie zette Sjostakovitsj zijn herinneringen aan de grote tiran Stalin effectief achter zich. Het heftige tweede deel, een sarcastisch muzikaal portret van Stalin, is een hoogtepunt van het symfonische repertoire. En dan moeten het tragische derde deel en de uitbundige finale nog komen. In 1959 zei Sjostakovitsj tegen zijn jongere collega Sofia Goebaidoelina: ‘Mijn wens voor jou is dat je doorgaat op de verkeerde weg’. Goebaidoelina ontwikkelde zich vervolgens tot een van de belangrijkste componisten van haar generatie. Märchen-Poem, ofwel Sprookjesgedicht, is een van haar meest milde en toegankelijke werken.

Tickets

  • Entree 0-25 - € 18,00
  • Entree 26-30 - € 34,50
  • Entree 31-35 - € 51,75
  • Standaard - € 129,00
Tickets bestellen