Gil Shaham c Chris Lee
do 27 aug, 20:00 - 22:10 Grote Zaal

Kansas City Symphony en Gil Shaham met Tsjaikovski's Vioolconcert

Na hun succesvolle Concertgebouw-debuut in 2024 keert de Kansas City Symphony terug met Rachmaninoffs overweldigende Derde symfonie, waarin energie en melancholie samenkomen. Solist in Tsjaikovski’s iconische Vioolconcert is de Amerikaanse topviolist en Grammy-winnaar Gil Shaham.

Programma

  • Copland: Appalachian Spring
  • Tsjaikovski: Vioolconcert in D, op. 35
  • Rachmaninoff: Symfonie nr. 3 in a, op. 44

Musici

  • Kansas City Symphony
  • Matthias Pintscher: dirigent
  • Gil Shaham: viool

Gil Shaham speelt Tsjaikovski’s Vioolconcert

Grammy Award-winnaar Gil Shaham, in 2023 door Musical America uitgeroepen tot 'Instrumentalist of the Year', behoort tot de belangrijkste violisten van onze tijd. Zijn perfecte techniek, gecombineerd met zijn unieke klank en genereuze uitstraling, heeft hem een stevige reputatie als Amerikaanse topsolist opgeleverd. Dit keer komt hij naar Het Concertgebouw met Tsjaikovski’s Vioolconcert, een grote favoriet van de violist, die het een ‘tijdloos en iconisch’ werk noemt, vol contrasterende emoties.

Kansas City Symphony

De Kansas City Symphony is in korte tijd uitgegroeid tot één van meest geroemde orkesten in de Verenigde Staten. Naast eigen symfonische programma’s speelt het orkest ook opera’s en balletmuziek met het Kansas City Ballet en de Lyric Opera of Kansas City. Het orkest debuteerde in de zomer van 2024 in Het Concertgebouw, onder leiding van de toen net aangestelde chef-dirigent Matthias Pintscher. Het orkest keert terug met Rachmaninoffs energieke en tegelijkertijd melancholieke Derde symfonie en de orkestsuite Appalachian Spring van de Amerikaanse componist Aaron Copland.

Tickets

  • Entree 0-25 - € 18,00
  • Entree 26-30 - € 19,50
  • Entree 31-35 - € 29,25
  • Standaard - € 53,00
Tickets bestellen