Daniel Lozakovich c Lyodoh Kaneko
vr 14 aug, 20:00 - 22:10 Grote Zaal

Sibelius’ Vioolconcert en Tsjaikovski’s ‘Pathétique’

Sinds zijn droomdebuut in 2019 is de Zweedse sterviolist Daniel Lozakovich vaak te gast in Het Concertgebouw, dit keer met Sibelius’ virtuoze Vioolconcert. Het Luzerner Sinfonieorchester, geleid door chef-dirigent Michael Sanderling, speelt daarnaast Tsjaikovski’s weemoedige Zesde symfonie, de ‘Pathétique’.

Programma

  • Sibelius: Vioolconcert in d, op. 47
  • Tsjaikovski: Symfonie nr. 6 in b, op. 74 'Pathétique'

Musici

  • Luzerner Sinfonieorchester
  • Michael Sanderling: dirigent
  • Daniel Lozakovich: viool

Vioolconcert van Sibelius met Daniel Lozakovich

Sinds zijn succesvolle debuut in Het Concertgebouw in 2019 met de Münchner Philharmoniker onder Valery Gergiev keerde de jonge violist Daniel Lozakovich al verschillende keren terug in Amsterdam en afgelopen najaar debuteerde hij bij het Concertgebouworkest met Klaus Mäkelä tijdens een tournee door Azië. Nu speelt de Zweedse topviolist Sibelius’ Vioolconcert in d met het Luzerner Sinfonieorchester. Het concert vergt het uiterste van de solist en neemt luisteraars mee op een meeslepende muzikale reis, waarin zowel virtuositeit als expressieve kracht centraal staan.

Tsjaikovski’s Symfonie nr. 6

In zijn Zesde symfonie verwerkte Tsjaikovski alle leed en liefde, geluk en kwellingen van zijn roerige leven. De bijnaam ‘Pathétique’, die overigens niet van de componist zelf was, refereert aan het tragische karakter van het werk, vooral in het langzaam wegstervende slotdeel. Tsjaikovski beschouwde deze symfonie als een hoogtepunt in zijn oeuvre. Kort na de première overleed hij onverwacht, waardoor dit aangrijpende werk een indringend muzikaal afscheid werd.

Tickets

  • Entree 0-25 - € 18,00
  • Entree 26-30 - € 19,50
  • Entree 31-35 - € 29,25
  • Standaard - € 53,00
Tickets bestellen